Tūrisms

Tūrisma informācijas centrs - Rundāles novada dome
Tūrisma informācijas centrs
Tūrisma informāciju par Rundāles, Iecavas, Bauskas un Vecumnieku novadiem sniedz Bauskas Tūrisma informācijas centrs, kurš uztur kopīgu tūrisma datu bāzi un portālu www.tourism.bauska.lv vairākās svešvalodās.
Lasīt vairāk
Iepazīsti kaimiņus Zemgalē - Rundāles novada dome
Iepazīsti kaimiņus Zemgalē
Šī gada 6.maijā Bauskas rātsnamā tika dots oficiāls starts Latvijas pierobežā vēl nebijušai ceļošanas akcijai “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!”, kuras mērķis ir latviešus un lietuviešus iepazīstināt ar šo teritoriju tūrisma objektiem un pasākumiem. Šo akciju organizē Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novada pašvaldības Latvijā un Biržu, Pasvales, Pakrojas rajona pašvaldības Lietuvā. Izdotajā maršruta brošūrā pieejama informācija par 42 apskates vietām un pasākumiem. Tiem, kuriem patīk spēles elements saņemot zīmogu akcijas vietās un iesniedzot akcijas kartes Bauskas, Biržu, Pakrojas vai Pasvales TIC līdz 15.septembrim, būs iespēja pretendēt uz kādu no 13 balvām.
Lasīt vairāk
Rundāles pils - Rundāles novada dome
Rundāles pils
Rundāles pils ir viens no Latvijas izcilākajiem arhitektūras pieminekļiem, kas nozīmīgs kā baroka laikmeta pils ansamblis ar pili, staļļiem un parku. Tas paceļas Zemgales līdzenumā, neskartā lauku ainavā, tā saglabājot sākotnējo arhitekta ieceri - centrā visam pāri pils kā valdnieka varenības simbols, no kura alejas aiziet bezgalībā.
Lasīt vairāk
Mazmežotnes muiža - Rundāles novada dome
Mazmežotnes muiža
Mazmežotne - Lielupes senlejas krastu pakalnā dabas ieskauta vieta viesu atpūtai, piedāvājot nakšņošanu, ēdināšanu, telpas svinībām, sarīkojumiem un semināriem, bet aktīvās atpūtas cienītājiem un dabas baudītājiem braucienus ar velosipēdiem, laivām un pastaigas pa dabas taku un apkārtnes celiņiem.
Lasīt vairāk
Viesu uzņemšana rokoko stilā - Rundāles novada dome
Viesu uzņemšana rokoko stilā
Teatralizētas ekskursijas Rundāles pilī „Galantā gadsimta šarms” ar rekonstruētam ainiņām no pils galma dzīves (ekskursija pa pili, menueta dejošana, „Vēdekļa valodas” demonstrēšana). Speciāli piedāvājumi jaunlaulātajiem, jubilāriem, skolniekiem un bērniem, kā arī grupām.
Lasīt vairāk
Retro automašīnu kolekcija - Rundāles novada dome
Retro automašīnu kolekcija
Apciemojot Rundāles pili, noteikti atliciniet laiku arī retro automašīnu muzeja apmeklējumam, kur Edgara Gasūna meistarīgajās rokās savu "otro jaunību" sagaidījis ne viens vien lepnais sendienu auto - gan 30. gadu BMW, gan limuzīns, kas kaut tūlīt gatavs izvizināt jauno pāri. Tepat apskatāmi arī vairāki uz diviem riteņiem braucami spēkrati - motocikli un mopēdi.
Lasīt vairāk
Mežotnes pilskalns, Vīna kalna pilskalns - Rundāles novada dome
Mežotnes pilskalns, Vīna kalna pilskalns
Viens no lielākajiem 9. - 13. gs. seno zemgaļu nocietinājumiem. Teritorijā starp Mežotnes pilskalnu un Vīna kalna pilskalnu 13 ha platībā pletās senpilsēta.Tradicionāli maija trešajā sestdienā tiek rīkoti Mežotnes pilskalna svētki.
Lasīt vairāk
Stāsts par zemgaļu vēsturi - kultūras biedrība
Stāsts par zemgaļu vēsturi - kultūras biedrība "Upmale"
Zemgaļu kultūras biedrība “UPMALE” Mežotnes pilskalnā piedāvā stāstu par zemgaļu vēsturi, stāstu par zemgaļu apģērbu un rotām (10.-12. gs.), rotu kalšanas demonstrējumus, šaušanu ar arbaletu, tautas spēles, muzikālu folkloras šovu ar tautas mūziku (dūdas, bungas, stabules, kokle u.c.), tautas dejām un rotaļām, gadskārtu svētkus, latviešu kāzu un kristību rituālus, kara dziesmas.
Lasīt vairāk
Svitenes muiža un parks - Rundāles novada dome
Svitenes muiža un parks
Svitenes muižas pils celta 19.gs. sākumā, viena no skaistākajām klasicisma pilīm Zemgalē, kuras parādes telpās daļēji saglabājusies greznā interjera dekoratīvā apdare. .
Lasīt vairāk
Lielbērsteles dabas parks - Rundāles novada dome
Lielbērsteles dabas parks
Lielbērsteles dabas parks ir noteikts kā dabas piemineklis. Parka teritorija ir 4,1 ha liela. Parkā stādītas vietējās un svešzemju koku un krūmu sugas.
Lasīt vairāk
Bērsteles luterāņu baznīca - Rundāles novada dome
Bērsteles luterāņu baznīca
Bērsteles luterāņu baznīcai ir celta 17.gs.vidū. Gadskaitlis 1653, kas atrodams gan uz kanceles durvīm, gan uz vecākā zvana, liecina, ka tobrīd būvdarbi tuvojušies beigām.
Lasīt vairāk
Lapa atjaunota: 11.10.2013. 00:47
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Jaunumu liste

Foto

Audio

Video

Aptaujas